اخبار یگان

رونمایی از کتاب شهدای محیط‌بان

رونمایی از کتاب شهدای محیط‌بان

در حاشیه برگزاری مراسم روز ملی محیط بان در حرم مطهر علی ابن موسی‌الرضا (ع) آیین رونمایی از کتاب شهدای محیط بان در هفته محیط‌زیست انجام شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط‌زیست خراسان رضوی، به مناسبت هفته محیط‌زیست آیین رونمایی از کتاب "شهدای محیط بان" روز گذشته با حضور دکتر علی سلاجقه معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست در حرم مطهر علی ابن موسی‌الرضا (ع)  انجام شد.

رضا فرخی مشاور رئیس سازمان و مسئول بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: این کتاب ارزشمند، اولین اثر مکتوبی است که در خصوص فرهنگ ایثار و شهادت در حوزه محیط‌زیست تهیه و تدوین‌شده است ، که در هفته محیط‌زیست مصادف با روز ملی محیط بان در جوار ملکوتی حضرت علی ابن موسی‌الرضا (ع) توسط معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست رونمایی شد.

وی در ادامه تصریح کرد: برای اولین بار سعی کردیم به‌جز نیروهای اجرایی سازمان محیط‌زیست که در حوادث و اتفاقات شهید و یا مجروح شدند، درباره همیاران و فعالان حوزه محیط‌زیست که درراه حفاظت از محیط‌زیست و انفال الهی جان خود را فدا کردند نیز در این کتاب روایت شود.

فرخی تصریح کرد: این کتاب حاصل دو سال تلاشی است که برای قدردانی از مقام شهدا و جا نثاران حوزه محیط‌زیست و خانواده‌هایشان انجام‌شده است و برخی از این خاطرات توسط خانواده‌های این بزرگواران روایت‌شده است.

این مقام مسئول افزود: این مجموعه دریچه‌ای است به‌سوی داستان زندگی بزرگ مردانی که فرهنگ ایثار را به معنای واقعی آن برای حفاظت از آیات خداوند بر روی زمین که همان محیط‌زیست است تفسیر کرده‌اند.

گفتنی است، رضا فرخی پیش‌ازاین، مسئول هماهنگی و پیگیری امور ایثارگران سازمان بوده است .
بيشتر